مزایای یادگیری زبان عربی چیست؟

به یادگیری زبان عربی فکر می کنید اما مطمئن نیستید که چه چیزی از آن به دست خواهید آورد؟ شاید به این موضوع بارها فکر کرده باشید. خوب، امروز روز موعود شماست زیرا ما 10 دلیل عالی از «مزایای یادگیری زبان عربی چیست؟» را میگوییم برای اینکه عربی ممکن است زبان انتخابی شما باشد را ارائه کرده ایم!

 

عربی پنجمین زبان رایج در جهان است

اولین دلیل اهمیت یادگیری زبان عربی این است که زبان رسمی 20 کشور جهان است. و در این 20 کشور بیش از 300 میلیون گویشور بومی این زبان وجود دارد. اکثر این افراد ساکن خاورمیانه هستند. با این حال، علاوه بر این 20 کشور عربی زبانان زیادی نیز در سراسر جهان وجود دارند. با دانستن همه اینها، جای تعجب نیست که این زبان پنجمین زبان پرکاربرد در جهان است.

 

عربی زبان رایج میان مسلمانان است

صرف نظر از 300,000,000 نفر عرب زبان به عنوان زبان مادری، حدود 1.8 میلیارد مسلمان نیز این زبان را می فهمند. این بدان معناست که عده زیادی از مردم در سراسر جهان از این ظرفیت تعاملی به وسیله زبان عربی برخوردار هستند و شما می توانید از این زبان برای تعامل با افراد بسیار زیادی در جهان استفاده کنید. و البته می تواند بستر خوبی برای شناخت مذاهب اسلامی و آداب و رسوم مسلمانان باشد.

 

برای عربی زبانان درخواست های زیادی دارند

در کنار گویشوران بومی و مسلمانان، هنوز صدها هزار نفر هستند که عربی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند. با این حال، شگفت آور است که هنوز افراد کمی از غرب هستند که سعی در یادگیری آن دارند. از طرفی این واقعیت وجود دارد که خاورمیانه در چند دهه اخیر در صحنه جهانی ظاهر شده است. در نتیجه، نیاز فزاینده ای در غرب به افرادی که به زبان عربی صحبت می کنند وجود دارد. ما در مورد زمینه های مختلفی از جمله روزنامه نگاری، تجارت، و آموزش گرفته تا امور مالی، ترجمه، خدمات خارجی و موارد دیگر صحبت می کنیم. بنابراین، اگر به دنبال شغلی (یا تغییر شغلی) هستید، باید به دنبال یادگیری زبان عربی نیز باشید. این فقط یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان است.

 

شما می توانید برای یادگیری زبان عربی پول دریافت کنید

شاید به شغلی در قالب خدمات خارجی فکر می کنید، اما همچنین فکر می کنید که پول لازم برای یادگیری صحبت کردن به زبان عربی را ندارید. خوب، یک خبر خوب برای شما وجود دارد. برخی دولت های غربی به دنبال افراد مناسبی در این حوزه هستند و در واقع برای یادگیری زبان عربی به آنها پول می دهند. به عنوان مثال، دولت آمریکا زبان عربی را به عنوان زبانی با اهمیت استراتژیک انتخاب کرده است. در نتیجه یادگیری زبان عربی را ترویج می کند و حتی برای یادگیری آن به شما پول خواهد داد! این شامل پرداخت هزینه برای دوره های زبان از سطوح مبتدی تا پیشرفته، برنامه های تحصیل در خارج از کشور، فرصت های آموزشی فشرده، تبادل معلم و توسعه حرفه ای است.

علاوه بر آن خودتان میتوانید به صورت آنلاین از طریق شبکه‌های اجتماعی به آموزش زبان و کسب درآمد بپردازید و با جذب مشتری‌های خصوصی و عمومی درآمد بیشتری جذب نمایید.

 

تجارت در کشورهای عرب زبان در حال رونق است

از زمانی که مناطق عربی به اقتصاد جهانی معرفی شده است، فرصت های تجاری جدید بالقوه زیادی نیز در حال باز شدن است. با توجه به رشد سریع جمعیت کشورهای خاورمیانه، بازار صادراتی عظیمی برای کالاها و خدمات باز شده است. اگر سالانه 600 میلیارد دلار به علاوه تولید ناخالص داخلی اضافه شود، به راحتی می توان دریافت که این منطقه محصولات زیادی برای ارائه به بازار جهانی وجود دارد. بنابراین، برای انجام کسب و کار به مؤثرترین و کارآمدترین روش، دانستن زبان عربی به شما کمک می کند تا به خوبی پای در این عرصه بگذارید.

 

درباره کمک های اسلام به تاریخ تمدن جهانی بیاموزید

زمانی که اروپای قرون وسطی در تاریکی زندگی می کرد، جهان اسلام داشت به بالاترین اوج فکری خود می رسید. در نتیجه، اعراب سهم زیادی در پیشرفت ادبیات، علوم ریاضی، پزشکی، و فلسفه داشتند. در واقع، کتابخانه های عرب به حفظ آثار فرهنگ های باستانی مانند رومی ها، یونانی ها و بیزانسی ها کمک کردند. بنابراین، برای محققان فرهنگ های باستانی، دانستن زبان عربی به کشف دانش به دست آمده از این آثار کمک می کند.

 

اعراب فرهنگی غنی دارند

فرهنگ عرب چیزی بیش از رقص شکم، 1001 شب و حمص (یک خوراک مدیترانه‌ای-عربی) است. هنگام یادگیری زبان عربی، فرهنگ عربی نیز آشنا خواهید شد. در واقع، شما سنت های منحصر به فرد عربی را به همراه مسائلی که برای اعراب مهم است مانند شرافت، حیثیت و مهمان نوازی یاد خواهید گرفت و به آن علاقه مند خواهید شد.

 

شما دری را برای تفاهم چند فرهنگی باز خواهید کرد

یادگیری فرهنگ عرب همچنین به شما کمک می کند تا از کلیشه های رسانه های غربی که اغلب اعراب را بد جلوه می دهند، دوری کنید. واقعیت این است که در دنیای امروز، وقایع مناطق مختلف دنیا بر زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد. وقتی ما به شایعات و صحبت های بد در مورد یک گروه تکیه می کنیم، فقط به بی اعتمادی منجر می شود. این به نوبه خود منجر به شکست ما در برقراری ارتباط می شود. با این حال، با یادگیری فرهنگ و زبان عربی، از مزایای بینش عمیق تر در مورد ارزش های این منطقه بهره مند خواهید شد. این بدان معناست که شما می توانید به پر کردن شکاف فرهنگ و زبان بین کشورها کمک کنید. این هم می تواند به گفت و گویی مسالمت آمیز منجر شود و همچنین درها را برای تجارت بین المللی باز می کند.

 

احتمالاً برخی از کلمات را به زبان عربی می دانید

گوته نویسنده و شاعر معروف آلمانی زمانی گفته بود: «کسانی که از زبان‌های خارجی چیزی نمی‌دانند، از خودشان چیزی نمی‌دانند». این ضرب المثل هرگز برای هیچ زبان دیگری به اندازه عربی صادق نبوده است. در واقع، عربی تقریباً بر هر زبانی در جهان از انگلیسی گرفته تا فارسی و سواحلی تأثیر گذاشته است. آنها تنها به زبان انگلیسی صدها کلمه قرضی مانند الجبر(algebra) ، الليمون(lemon) ، المراتب(mattress)  ، القهوة(coffee) ، القطن(cotton) را داده اند. و البته بسیاری از کلمات در فارسی که ریشه در زبان عربی دارند و ما به طور روزمره از آنها استفاده می کنیم. در واقع شما از قبل تا حدودی با زبان عربی آشنایی دارید. شاید الان بهتر متوجه شده باشید که چرا عربی بهترین زبان برای یادگیری شما است.

 

بسیاری از کشورها دارای اقلیت های عربی هستند

بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، در سال 2019، کل جمعیت جهان عرب حدود 427.87 میلیون نفر بوده است. با این حال، 13 میلیون مهاجر عرب در کشورهای مختلف جهان زندگی می کنند. در سال 2002، اداره سرشماری ایالات متحده دریافت که 1.2 میلیون نفر عرب تبار در ایالات متحده زندگی می کنند. بدون شک این تعداد در دو دهه اخیر به سرعت رشد کرده است. بنابراین، با یادگیری زبان عربی، می توانید به بهبود درک و پذیرش اعراب در آمریکا یا هر جایی که زندگی می کنید کمک کنید.

بنابراین اکنون که دیدید در مزایای یادگیری زبان عربی، نکات مثبت زیادی وجود دارد، پس چرا از امروز شروع نکنید؟ هر زمانی که می خواهید، از جایی که می خواهید شروع کنید، زیرا یادگیری زبان عربی می تواند از هر زبان دیگری آسان تر و راحت تر باشد.

دو مدل اصلی زبان عربی

بعد از اینکه مزایای یادگیری زبان عربی چیست؟ را متوجه شدید جالب است بدانید که دو مدل و روش برای زبان عربی وجود دارد که هر کدام آموزشها مجزای خود را دارد. ما در آموزشگاه زبان شهاب دانش هر دو روش را داریم. یک روش آموزش عربی فصیح است و یک روش آموزش عربی لبنانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *