10 مزیت یادگیری زبان اسپانیایی

 

اسپانیایی یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها برای تجربه و یادگیری افراد است که در حدود 20 میلیون زبان‌آموز در حال حاضر آن را در سطوح مختلف مطالعه می‌کنند. این زبان زیبا که به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته، دارای مزایای بسیاری است که آن را به یکی از محبوب ترین زبان ها میان زبان آموزان تبدیل کرده است. با این حال، اگر همچنان نسبت به یادگیری این زبان مردد هستید، ما در اینجا برای شما 10 مزیت یادگیری زبان اسپانیایی را آورده ایم.

 

  1. اسپانیایی یکی از رایج ترین زبان ها در جهان است

طبق اکثر تخمین ها، اسپانیایی زبان مادری بیش از 400 میلیون نفر در سراسر جهان است که تقریباً معادل شش درصد از جمعیت جهان است.

این زبان در 20 کشور مختلف جهان به عنوان زبان رسمی در نظر گرفته شده است و باعث شده بیش از 550 میلیون نفر در این کشور ها و سایر کشور ها به زبان اسپانیایی صحبت کنند. علاوه بر این، این زبان محبوب ترین زبان دوم برای مردم ایالات متحده است و 15 درصد از ساکنان اتحادیه اروپا به عنوان زبان اول یا دوم از آن استفاده می کنند.

 

  1. زبان اسپانیایی آینده روشنی دارد

از نظر محبوبیت، زبان اسپانیایی هیچ نشانه‌ای از کاهش را نشان نمی‌دهد. بلکه تعداد کل اسپانیایی زبانان در دهه گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است. گزارشی که اخیرا توسط شورای بریتانیا(British Council) منتشر شده است، اسپانیایی را به عنوان مهم‌ترین زبان دوم برای یادگیری شهروندان انگلیسی رتبه‌بندی کرده است و آن را بالاتر از فرانسوی، عربی و چینی ماندارین قرار می‌دهد.

علاوه بر این، تحلیلگران تخمین می زنند که جمعیت لاتین تبار ایالات متحده تا سال 2060 به نزدیک 130 میلیون نفر خواهد رسید. پیش‌بینی می‌شود که این امر ایالات متحده را به بزرگ‌ترین کشور اسپانیایی زبان در جهان تبدیل می‌کند و در این فرآیند از مکزیک پیشی می‌گیرد و جایگاه جهانی این زبان را افزایش می‌دهد.

 

  1. چشم انداز شغلی شما را تقویت می کند

در بازار جهانی امروز، دانشِ زبان دوم می تواند یک دارایی بسیار ارزشمند برای کارفرمایان و کارمندان باشد. کسب و کارهای مدرن همیشه مشتاق به داشتن کارکنانی هستند که می توانند در تجارت بین المللی به آنها کمک کنند و زبان اسپانیایی به ویژه در شرایط فعلی ارزشمند است.

اسپانیایی زبانان به لحاظ جمعیت فرصتی عظیم برای شرکت ها هستند که باید از آن استفاده کنند و تحقیقات نشان می دهد که برخی از کشورهای اسپانیایی زبان دارای چشم اندازهای تجاری عالی هستند. به عنوان مثال، بر اساس گزارش فوربس، بازار آمریکای لاتین اکنون 1.5 تریلیون دلار قدرت مبادله دارد که اسپانیایی زبانان را بیش از هر زمان دیگری برای شرکت ها ارزشمند می کند.

 

  1. تجربیات سفر شما افزایش خواهد یافت

مزیت دیگری برای یادگیری اسپانیایی، یک مسافرت لذت بخش است! این یکی از غنی‌ترین تجربیاتی است که می‌توانید داشته باشید، اما کیفیت این تجربه با توانایی صحبت به زبان اسپانیایی به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. کشورهایی که زبان اسپانیایی در آنها زبان غالب است، شامل مقاصد محبوبی مانند اسپانیا، مکزیک، کوبا و جمهوری دومینیکن است.

در حالی که لذت بردن از تعطیلات در یک کشور اسپانیایی زبان بدون دانش زبان کاملاً امکان پذیر است، اما استفاده از این زبان باعث می شود که بدانید دقیقا به کجا بروید و با چه کسانی ارتباط برقرار کنید. به طور کلی، کسانی که توانایی صحبت کردن به این زبان را ندارند باید به مناطق توریستی بچسبند، که اغلب به معنای از دست دادن تمام جنبه های فرهنگی یک کشور است.

 

  1. می توانید در خارج از کشور کار یا تحصیل کنید

در حالی که سفر به خودی خود می تواند هیجان انگیز باشد، یادگیری اسپانیایی امکان کار در یک کشور اسپانیایی زبان یا تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را فراهم می کند. خارج شدن از شکل مرسوم زندگی و گذراندن دوره های طولانی در خارج از کشور می تواند به شما کمک کند تا از نظر حرفه ای و شخصی پیشرفت کنید.

مطمئناً جنبه‌هایی از فرهنگ کشورها وجود دارند که واقعاً نمی‌توان در طول یک سفر کوتاه‌مدت از آن‌ها بهره برد، اما زندگی در این کشورها به شما زمان بیشتری برای کاوش، صحبت با مردم محلی و کشف ماهیت واقعی آن کشور را می‌دهد. گاهی کار و تحصیل در خارج از کشور می تواند خاطرات خوشی را برای شما به ارمغان آورد و همچنین رزومه و تجربیات شما را نیز تقویت کند.

 

  1. سرگرمی های شما را گسترش می دهد

از «El Mariachi» و «The Motorcycle Diaries» تا «Pan’s Labyrinth» و «[Rec]». بسیاری از بهترین فیلم‌های بلند 30 سال گذشته به زبان اسپانیایی تولید شده‌اند و اگرچه با زیرنویس در دسترس هستند،اما تماشای فیلم ها به زبان اصلی لذت خاص خود را دارد.

البته، برخی از بهترین فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی اسپانیایی با زیرنویس در دسترس نیستند، بنابراین یادگیری اسپانیایی طیف جدیدی از سرگرمی‌ها را برای شما فراهم می‌کند. همین اصل در مورد سایر هنرها نیز صدق می کند، به طوری که ادبیات اسپانیایی جزء بهترین و غنی ترین آثار ادبی ست و شما با مهارت زبانی که دارید می توانید از آثار بی نظیر هنرمندان این عرصه به خوبی استفاده کنید.

 

  1. افراد دو زبانه از سلامت ذهنی بالاتری برخوردارند

مطالعات متعدد، نشان می‌دهد که یادگیری زبان دوم می‌تواند به تاخیر در شروع بیماری آلزایمر کمک کند و علائم زوال عقل را به تعویق بیندازد.

با این حال، مزایای یادگیری زبان اسپانیایی به همین جا ختم نمی شود. روان شناسانی همچون الن بیالیستوک و میشل مارتین ری، مطالعه ای انجام دادند که نشان داد کودکان دوزبانه در حل مسئله بهتر از کودکان تک زبانه هستند. این مطابق با شواهد مکرر است که نشان می دهد یادگیری یک زبان جدید عملکرد شناختی کلی را بهبود می بخشد.

 

  1. یادگیری اسپانیایی نسبتاً ساده است

در مقایسه با بسیاری از زبان‌های دیگر، زبان اسپانیایی برای کسانی که به انگلیسی‌ مسلط هستند، بسیار ساده است. چرا که آنها نیازی به یادگیری الفبای کاملاً جدیدی ندارند و در این زبان تاکید کمتری بر لحن نسبت به بسیاری از زبان های آسیایی وجود دارد. شاید این یکی از مهمترین 10 مزیت یادگیری زبان اسپانیایی باشد.

در حقیقت، بسیاری از کلمات انگلیسی از لاتین سرچشمه می‌گیرند و این امر باعث شده کلمات بسیار زیادی به صورت مشابه در هر دو زبان یافت شود. در بیشتر مواقع، کلمات اسپانیایی به صورت آوایی نیز نوشته می‌شوند، که به این معنی است که زمان کمتری برای یادگیری قوانین املایی پیچیده و گیج‌کننده صرف می کنید و شانس بهتری برای تلفظ درست دارید.

 

  1. می تواند درک شما از زبان اول را بهبود بخشد

باور کنید یا نه، مطالعات نشان داده اند که یادگیری زبان دوم می تواند منجر به درک بهتری از زبان مادری زبان آموز شود. وقتی عمیق‌تر به این موضوع فکر می‌کنید، کاملاً منطقی است، زیرا برای دستیابی به زبان دوم نیاز است که فرد به دقت در مورد نظریه زبان‌شناختی یا «قوانین زبان» فکر کند.

به عنوان مثال، هنگامی که اسپانیایی را یاد می گیرید، باید به ساختار جمله توجه ویژه ای داشته باشید.در نتیجه، هنگام استفاده از زبان مادری خود، اغلب این گونه است که می‌توانید جملات پیچیده‌تر و جالب‌تری به کار ببرید. اعتقاد بر این است که این به دلیل توجه جدید به جزئیات در مورد نحو است.

 

  1. یادگیری اسپانیایی سرگرم کننده است

آیا هنوز در این فکر هستید که چرا باید اسپانیایی یاد بگیرید؟ در نهایت، شاید بهترین دلیل برای یادگیری اسپانیایی این است که انجام این کار هم لذت بخش و هم سرگرم کننده است. مسلط شدن به زبان جدید، احساس موفقیت بی‌نظیری را برای شما به ارمغان می‌آورد و این مهارتی است که می‌تواند برای بقیه عمر مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *