مزایای یادگیری زبان هندی

مزایای یادگیری زبان هندی

یکی از زبانهای شرقی که از جمعیت زیادی برخوردار است زبان هندی است و همین جمعیت زیاد یکی از مهمترین مزایای یادگیری زبان هندی میتواند به حساب بیاید.

اگر به فکر یادگیری زبان خارجی دیگری هستید، این مطلب می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. بسیاری از مردم – از کودکان تا بزرگسالان – در مقطعی از زندگی خود شروع به یادگیری زبان های خارجی می کنند، زیرا این کار می تواند مزایای بسیاری برای آنها داشته باشد. نه تنها می تواند موجب ارتباط شما با میلیون ها نفر دیگر باشد، بلکه به گسترش ابعاد شخصیتی شما نیز کمک شایانی می تواند بکند.

اگر به دنبال یادگیری زبانی هستید که در جنوب شرقی آسیا رایج است، پس یک گزینه عالی برای یادگیری زبان هندی است. این مقاله به برخی از مزایای یادگیری این زبان اشاره می کند.

 

یادگیری زبان دوم همیشه راهی عالی برای بهبود فرصت های شغلی شما و همچنین گسترش مقاصد گردشگری و آشنایی با سایر فرهنگ هاست. با در نظر گرفتن این موضوع، دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید هندی را به عنوان زبان جدید یاد بگیرید.

 

  • این زبان توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان استفاده می شود

هندی توسط حدود 260 میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان یک زبان بومی صحبت می شود و تخمین زده می شود که 120 میلیون نفر دیگر از هندی به عنوان زبان دوم در کشورهایی مانند هند و نپال استفاده می کنند.

به دلیل تعداد زیاد گویشوران، هندی چهارمین زبان پرگویش در جهان پس از زبان هایی مانند: چینی ، اسپانیایی و انگلیسی است.

این بدان معناست که هندی زبانان بیشتر از عرب زبانان وجود دارند! بنابراین اگر به دنبال یادگیری یک زبان جدید هستید، بهتر است بدانید که با هندی می توانید با افراد زیادی در چندین کشور مختلف ارتباط داشته باشید.

علاوه بر این، هندی رایج ترین زبان در هند است که جایگاه خود را به عنوان یکی از مهم ترین زبان های جنوب شرق آسیا تثبیت کرده است.

 

  • هندی به طرز باورنکردنی شبیه اردو است

اگر به دنبال یادگیری زبانی هستید که حداکثر ارزش را ارائه می دهد، هندی یکی از گزینه های مناسب شماست. به این دلیل که وقتی هندی را یاد گرفتید، اساساً می توانید اردو نیز صحبت کنید، زیرا آنها ویژگی های خاصی از جمله دستور زبان و واژگان مشترک دارند.

اردو زبان رسمی پاکستان است و همچنین یک زبان رسمی در هند است. تخمین زده می شود که 50 میلیون گویشور بومی پاکستان در هند و 16 میلیون نفر دیگر در پاکستان به این زبان صحبت کنند.

شایان ذکر است که یک هندی زبان به زبان اردو کاملاً مسلط نیست و بالعکس. این به خاطر این است که هر زبان با خط متفاوتی نوشته شده است. بنابراین، اگرچه ممکن است یک هندی و اردو زبان بتوانند با یکدیگر صحبت کنند، اما وقتی صحبت از زبان نوشتاری به میان می‌آید، این ارتباط با مشکل مواجه می شود.

 

  • در تجارت بسیار مفید است

هند اقتصادی پر رونق دارد و در چند دهه آینده ممکن است سهم بزرگی از بازار را در اختیار خود در آورد. به این ترتیب، هر کسی که به دنبال تجارت در آسیای جنوب شرقی است، بسیار خوب است که هندی را به کارنامه خود اضافه کند، زیرا این زبان مهمی است که هنگام انجام تجارت در هند می تواند برگ برنده شما در مقابل رقبا باشد.

 

  • هندی یک زبان آوایی است

بر خلاف انگلیسی، هندی یک زبان آوایی است. این به این معنی است که کلمات در هندی درست همانطور که نوشته می شوند تلفظ می شوند. بنابراین این موضوع باعث می شود یاد بگیرید هر حرف چگونه به نظر می رسد و الفبای هندی را به طور کلی تر یاد بگیرید، و سپس می توانید تقریباً هر کلمه ای را که با آن برخورد کردید بگویید.

این می تواند یک مزیت واقعی در هنگام یادگیری یک زبان باشد، زیرا انتخاب کلمات جدید و توسعه دایره لغات شما را بسیار آسان می کند.

 

  • هندی زبانان می توانند از بالیوود لذت ببرند…

بالیوود، همانطور که به صنعت فیلم هند شناخته می شود، منبع بزرگی برای کسانی است که می خواهند هندی یاد بگیرند. به عنوان بخشی از صنعت فیلم هند، که حتی گاهی از هالیوود نیز پیشی می گیرد، فیلم های بالیوود معمولاً حدود 40 درصد از درآمد خالص گیشه هند را به خود اختصاص می دهند.

تماشای فیلم می تواند راهی عالی برای به دست آوردن بینش در مورد فرهنگ یک کشور باشد و همچنین می تواند به یادگیری زبان شما کمک کند. حتی با زیرنویس و تماشای فیلم به زبان هندی، به بهبود مهارت‌های شنیداری خود کمک می‌کنید و ممکن است چند کلمه و عبارت کلیدی جدید را به دایره لغات خود اضافه کنید!

با وجود تعداد بسیار زیاد فیلم های بالیوودی که در ژانر های متنوعی ساخته شده اند، وقتی نوبت به پیدا کردن فیلمی که دوست دارید می رسد، از انتخاب خود غافل خواهید شد!

 

  • بهره گیری از فرهنگ غنی هند

فرهنگ یک کشور بیشتر از صنعت فیلم آن کشور می تواند تاثیر گذار باشد و فرهنگ هند نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اگر طرفدار فیلم نیستید یا می‌خواهید فرهنگ یک کشور را به روش‌های دیگر تجربه کنید و در مورد آن بیاموزید، یادگیری هندی می‌تواند بینش شگفت‌انگیزی از فرهنگ هند به شما بدهد، مثلاً از طریق ادبیات، هنر یا موسیقی آن.

به عنوان مثال، برای به دست آوردن بینش در مورد ادبیات هندی، می توانید آثار نویسندگانی از قبیل: مونشی پرمچند، کریشنا سوبتی یا بهیشام ساهنی را مطالعه کنید.

 

  • زبان هندی می تواند در مسافرت به شما کمک کند

ناگفته نماند که اگر قصد دارید برای مدت زمان قابل توجهی به هند سفر کنید، یادگیری زبان هندی واقعاً ارزشمند است. اگرچه ممکن است زمانی که آنجا هستید، با صحبت کردن به زبان انگلیسی به مقصود خود را برسانید، اما واقعیت این است که بسته به جایی که به آن سفر می کنید، همه به زبان انگلیسی مسلط نخواهند بود.

بنابراین، برای مقابله با هر گونه مانع زبانی، و همچنین برای استفاده حداکثری از سفرهای خود به هند، دانستن زبان هندی یکی از  مهم ترین ملزومات شماست.

 

  • تشابه بسیاری از کلمات هندی به انگلیسی

هنگام یادگیری یک زبان جدید، وجود واژگان یا دستور زبانی که به راحتی قابل تشخیص باشد، همیشه مفید است، زیرا این امر می تواند یادگیری زبان را آسان تر کند.

اگرچه جنبه های خاصی از زبان هندی وجود دارد که برای شما ناآشنا خواهد بود، مانند استفاده از جنسیت در اسم ها، اما خبر خوب این است که تعداد زیادی از کلمات انگلیسی به زبان هندی راه یافته اند، از جمله کلماتی مانند : Hospital، Bus،  Car و Cricket

توجه داشته باشید این کلمات همانطور که در انگلیسی تلفظ می شوند، به زبان هندی نوشته می شوند، بنابراین یادگیری شکل نوشتاری کلمه ممکن است کمی به تمرین کردن نیاز داشته باشد.

به همین ترتیب، برخی از کلمات با منشاء هندی وجود دارند که به زبان انگلیسی راه پیدا کرده‌اند، و بنابراین به راحتی توسط کسانی که به انگلیسی مسلط هستند، تشخیص داده می‌شوند. برخی از نمونه‌های آن عبارتند از karma ، bungalow ، jungle  و guru

بنابراین کلمات زیادی وجود دارد که شما از قبل آنها را می دانستید!

 

  • هندی می تواند به شما در یادگیری زبان های دیگر کمک کند

این زبان که به لحاط ساختاری و پیشینه شباهت های بسیار زیادی به زبان فارسی دارد، علاوه بر کمک به یادگیری اردو، می تواند به شما در مطالعه سایر زبان های مرتبط در گروه زبان هندوایرانی کمک کند.

در نتیجه، دانستن زبان هندی می تواند به شما در یادگیری زبان هایی مانند سانسکریت، بنگالی و گجراتی کمک کند. اگرچه این زبان ها لزوماً به اندازه اردو به هندی نزدیک نیستند، اما شباهت های زیادی نوشتار و گفتار وجود دارد. بنابراین با یادگیری زبان هندی می توانید شرایط بهتر و آسان تری در یادگیری این زبان ها داشته باشید.

 

  • یادگیری زبان جدید می تواند برای مغز شما مفید باشد

دلایل زیادی وجود دارد که یادگیری زبان جدید می تواند برای انسان مفید باشد. به عنوان مثال، مطالعاتی انجام شده است که نشان می دهد چند زبانه بودن ممکن است موجب بهبود عملکرد مغز شما کمک کند، حافظه شما را بهتر کند، و همچنین می تواند به بهبود مهارت های شنیداری و شنوایی شما منجر شود.

بنابراین صرف نظر از اینکه هندی را به عنوان زبان جدید خود در نظر می گیرید یا می خواهید زبان دیگری مانند ماندارین، فرانسوی یا روسی را یاد بگیرید، زبان جدید می تواند واقعا برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *