مزایای یادگیری زبان روسی

مزایای یادگیری زبان روسی

آیا می دانستید که 258 میلیون روسی زبان در سراسر جهان وجود دارد؟ این میزان قابل توجه است، اما این تنها مزایای یادگیری زبان روسی نیست که شما باید زبان روسی را یاد بگیرید.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که یادگیری یک زبان جدید باعث بهبود عملکرد مغز، ارائه حافظه بهتر، انعطاف پذیری ذهنی بیشتر و خلاقیت می شود. یادگیری زبانی متفاوت از زبان مادری شما – برای مثال روسی – راهی عالی برای به حداکثر رساندن این مزایا است. شما در معرض یک الفبای جدید و مفاهیم گرامری کاملاً متفاوت قرار خواهید گرفت که شما را وادار به فکر کردن به روش های جدید می کند.

روسیه خود بسیار بزرگ است و مناظر و سبک های زندگی متنوعی در بخش های مختلف کشور دارد. مسافران، و مهاجران همگی هر آن چیزی که برایشان جذاب باشد، پیدا می کنند.

روسیه دارای تاریخ فرهنگی گسترده و غنی‌ای است: ادبیات، فلسفه، نقاشی و موسیقی کلاسیک. در واقع، علاقه‌مندان به ادبیات می‌دانند که تعداد زیادی رمان کلاسیک و آثار غیرداستانی بزرگ به زبان روسی نوشته شده‌اند.

 

ادبیات، فلسفه و هنر روسیه

 • خواندن کتاب به زبان اصلی

خواندن به زبان اصلی، به منظور درک بهتر مقصود نویسندگان ، لذت دیگری دارد. مطمئناً، ادبیات کلاسیک روسی به صورت ترجمه شده نیز عالی است، اما در مورد ظرافت‌های معنا و احساسی که فقط با خواندن آثار به زبان اصلی می‌توانید به دست آورید، چطور؟

 

 • معماری و هنر روسیه

یکی دیگر از جنبه های فرهنگ بزرگ روسیه، معماری و هنر باورنکردنی در روسیه است. شهرهای روسیه مملو از شگفتی های معماری هستند: کاخ ها، موزه ها و مناظر، تنوع خیره کننده ای دارند.

روسیه – به ویژه سنت پترزبورگ – یکی از بزرگترین و چشمگیرترین مجموعه های هنری جهان را در خود جای داده است که یادگیری زبان روسی را ارزشمند می کند.

 

 • فلسفه روسی

دانستن زبان روسی به شما کمک می کند تا ایده های فیلسوفان بزرگ روسی را بهتر درک کنید. چرا؟ اندیشه های فلسفی متفکران روسی در صحنه های مذهبی، سیاسی و ادبی در طول تاریخ این کشور نفوذ کرده است.

به بیان ساده و زیبا، فرهنگ روسی به راحتی می تواند حتی سخت گیر ترین فرهنگ‌گرایان را تحت تأثیر قرار دهد و یادگیری زبان برای درک فرهنگ بسیار مهم است، عمدتاً به این دلیل که ارتباط بین این دو پدیده عمیق است.

 

فرصت های شغلی و تجاری

از دیگر مزایای یادگیری زبان روسی و فرهنگ روسی همچنین می تواند فرصت های شغلی و تجاری زیادی را ایجاد کند.

 

 • فرصت های شغلی

بازار روسیه دارای جمعیتی 147 میلیون نفری است. مسکو و سن پترزبورگ از ثروتمندترین مناطق هستند، اما این مناطق شهری روسیه هستند که فرصت های منحصر به فردی را برای شرکت های خارجی با حجم بازار حدودا 50 میلیون نفری ارائه می دهند.

کلید دستیابی به مشتریان روسی چیست؟ انجام تجارت در روسیه می تواند دشوار به نظر برسد زیرا کارها به گونه ای متفاوت انجام می شود و یک مانع زبانی وجود دارد. بنابراین، همیشه مشکل درک بوروکراسی یا تدارکات نیست، بلکه چالش اساسی شناخت واقعی مشتری شما است، که فقط از طریق زبان امکان پذیر است.

 

 • چه نوع مشاغلی در روسیه برای خارجی ها در دسترس است؟

اگر فکر می کنید که بازار کار روسیه در حال حاضر اشباع شده است، تصور نادرستی دارید. هنوز هم برای شرکت‌ها یافتن کارکنان با صلاحیت بسیار دشوار است. همین این امر باعث شده پر کردن خلاء های شرکت ها برای خارجی‌ها نسبتاً آسان شود.

به طور کلی، آنها به دنبال متخصصان واجد شرایط در هر زمینه ای هستند. با این حال، در حال حاضر در روسیه بیش همه، تقاضای زیادی برای متخصصان فناوری اطلاعات، تولید و کشاورزی وجود دارد.

 

 • مترجمی زبان روسی

انتظار می رود استخدام مترجمان از سال 2020 تا 2030، 24 درصد رشد کند که بسیار سریعتر از میانگین پیش بینی برای همه مشاغل دیگر است.

ترجمه زبان روسی به زبان های دیگر این امکان را به شما می دهد که می توانید نه تنها برای بخش خصوصی، بلکه برای خدمات عمومی در کشور مادری خود یا سفارت/کنسولگری خود در یک کشور روسی زبان یا حتی برای یک سازمان بین المللی مانند سازمان ملل متحد، کار کنید.

 

 • اقتصاد روسیه

با دور شدن جهان از سوخت های فسیلی، روسیه که از نظر منابع طبیعی غنی است، تمرکز بیشتری بر توانایی خود برای صادرات میلیاردها دلار جواهرات، فلزات گرانبها، سنگ آهن و فولاد خواهد داشت.

بر اساس داده های سال 2021، روسیه عمدتا ماشین آلات، تجهیزات حمل و نقل، محصولات شیمیایی، مواد غذایی و همچنین محصولات کشاورزی وارد می کند. در مورد صنایع اصلی روسیه، رقابتی ترین صنایع شامل نفت و گاز، استخراج معادن و فرآوری سنگ ها و فلزات قیمتی است.

 

 • چرا در روسیه سرمایه گذاری کنیم؟

به دنبال سرمایه گذاری در روسیه هستید؟ هر کسی مجاز است در آنجا یک تجارت راه اندازی کند. علاوه بر این، این کشور به شرکت های خارجی مزایایی مشابه شرکت های روسی ارائه می دهد.

جالب اینجاست که فضای سرمایه گذاری خارجی در چند سال گذشته بسیار بهبود یافته است. سرمایه گذاری خارجی در روسیه از طریق کاهش مالیات و اصلاحات در بخش اقتصادی به شدت تشویق می شود. این کشور همچنین دارای نیروی کار با تجربه و ماهر است که سرمایه گذاری در روسیه را جذاب تر می کند.

شایان ذکر است که فرهنگ تجاری روسیه می تواند مانعی برای تجارت خارجی باشد که اغلب انتظار دارند کارها به روش خاصی انجام شود. برای افرادی که می توانند تفاوت های فرهنگی را درک کرده و با آنها کنار بیایند، یک مزیت بزرگ وجود دارد که دانستن زبان روسی برای آن ضروری است.

 

زندگی در کشورهای روسی زبان به عنوان یک خارجی

 • زندگی در روسیه چگونه است؟

اگر به مهاجرت به روسیه فکر می کنید، قبل از انجام هر کاری باید بدانید درک زبان روسی مهم ترین چیز است!

روسیه بدون شک مکان خوبی برای کار و زندگی است. با این حال، مهاجرت به هر کشوری همیشه مزایا و معایبی دارد. در اینجا نکات مثبت و منفی برای زندگی در روسیه آمده است:

 

نکات مثبت:

 • بازار کار داغ و کسب درآمد آسان
 • تعطیلات بیشتر از اکثر کشورهای اروپایی
 • مهمان نوازی عالی و خدمات مشتری مدارانه
 • موقعیتی عالی برای سفر.

نکات منفی:

 • بوروکراسی سخت گرانه
 • ترافیک دیوانه کننده
 • شلوغی و سر و صدا
 • مسافت های طولانی

 

 • بهترین مکان برای زندگی در روسیه و کشورهای اطراف

بهترین شهرهای روسیه و کشورهای روسی زبان اطراف آن برای زندگی کدامند؟

بهترین شهرهای روسیه برای زندگی عبارتند از مسکو، سنت پترزبورگ، سوچی، نیژنی نووگورود، یکاترینبورگ، کراسنودار و تیومن.

کشورهای اطراف با جمعیت روسی زبان نیز می توانند انتخابی عالی برای مهاجرت به خارج از کشور باشند. این کشورها در نزدیکی مرز روسیه قرار دارند اما به طور مثبتی از حال و هوای اروپایی برخوردار هستند. مهاجرت به کیف در اوکراین، ریگا در لتونی یا تالین در استونی می توانند پیشنهاد های خوبی به شما باشند.

 

 • هزینه زندگی در روسیه

اگر هزینه زندگی در روسیه را با زندگی در هر کشور دیگری مقایسه کنیم، چیزهایی وجود خواهد داشت که ارزان تر هستند، در عین حال چیزهایی هم وجود خواهند داشت که گران تر هستند.

به طور کلی، زندگی در روسیه راحت است، حتی در کلان شهرهایی مانند مسکو و سنت پترزبورگ، هزینه هایی مانند مواد غذایی و قبوض آب و برق نسبتاً ارزان است. در سایر مناطق شهری، قیمت‌ها حتی ارزان‌تر است، با هزینه های کمتری برای غذا و حمل و نقل.

مزایای یادگیری زبان روسی 2

 

روسیه – سرزمین اکتشافات

دانستن زبان روسی موقعیت های گردشگری شما را یک مایل افزایش می دهد. مکان‌های جادویی در روسیه وجود دارد که حتی برخی ساکنان از آن‌ها بی اطلاعند.

اما صبر کنید – چه ارتباطی بین سفر در روسیه و دانستن زبان روسی وجود دارد؟ برخی از مکان‌ها بر خلاف مقاصد ذکر ‌شده مانند مسکو، سنت پترزبورگ یا سوچی، دورافتاده هستند، و یافتن انگلیسی‌زبان در آنجا برای راهنمایی یا کمک به شما می‌تواند یک چالش بزرگ باشد.

 

 • روسیه ای که تا به حال ندیده اید

چه دریاچه معروف بایکال و چه مناطق بسیار ناشناخته ی آلتای، دومبی و آدیگه، همگی شما را شگفت زده خواهند کرد. البته جای تعجب نیست، این مناطق به دلیل زیبایی طبیعی بی نظیرشان مردم مجذب خود می کنند.

در اینجا یک نکته عالی دیگر نیز وجود دارد. شما می توانید برای خود یک تور بسیار جذاب برنامه ریزی کنید؛ از شهرهای قرون وسطایی روسیه به کازان، پایتخت جمهوری تاتارستان. این مناطق به خاطر آثار میراث جهانی یونسکو، مانند یادبود سفید ولادیمیر و سوزدال و کرملین کازان، به‌علاوه کلیساها، صومعه‌ها، کاخ‌ها، موزه‌ها و دیگر آثار تاریخی شگفت‌انگیز مشهور هستند.

برای آموزش زبان روسی و همچنین سایر زبانها از جمله زبان چینی  میتوانید با آموزشگاه زبان شهاب دانش همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *